top of page

SOSYAL MEDYA

Bir Kişi Günde

 Kaç Kere

Facebook'a Giriyor?

 Ne Kadar Zaman

Geçiriyor?

 

 Sosyal Medya Sizin için Neden Önemli?

Bir kişinin günde ortalama 5 kere Facebook’a girdiğini ve her girişinde yaklaşık 20 dk. vakit geçirdiğini biliyor musunuz?

Peki ama bunun bizim için önemi ne?  Bir fiziki mağaza ya da iş yeriniz olduğunu düşünelim.

Gün içerisinde mağazanızın önünden geçebilecek maksimum kişi sayısı nedir?

100, 500, 1.000, 10.000 ?

Peki bunların ne kadarı sizin potansiyel müşteriniz olabilir?

Potansiyel olabilecek müşterilere kendinizi anlatabileceğiniz ne kadar süreniz var?

Çok kabaca 5.000 kişiden, %10 potansiyel müşteri desek, 500 müşteriye kendinizi en fazla 10 sn. Mağaza önünden geçerken gösterebilirsiniz. 

Halbuki, sosyal medya platformlarında ulaşabileceğiniz hedef kitleler binlerle değil, milyonlarla ölçümlenir. Üstelik gün içerisinde kendinizi ve ürünününüzü anlatabileceğiniz daha uzun sürenin yanında bir de müşterilerinizle sürekli etkileşime geçebilirsiniz.

Ofis masası

 Sosyal Medya Hesabınız Var.

Peki Hedefinize

Nasıl Ulaşırsınız?

Sadece bir sosyal medya hesabına sahip olmak sizi hedeflerinize ulaştırmaz. Önemli olan, bu platformlardaki varlığınızı doğru yönetmek, potansiyel müşterilerinize anlaşılabilir mesajlar vermek, buradan gelebilecek istek ve yorumlara zamanında dönerek müşteri memnuniyetinizi sağlamak. 

 

Her platformun kendine özel farklı kuralları ve algoritmaları olduğu için, hesaplarınızın düzgün yönetilmesi sizin sosyal medyadaki varlığınız için son derece kritik.

Gelin, sosyal medya hesaplarınızın yönetimini birlikte tasarlayalım, marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı artıracak içeriklerle başarınıza istediğiniz hedefe ulaştıralım.

bilgisayar klavyesi

Sosyal Medya Hesaplarınızı Nasıl Yönetiyorum?

Her şirketin ihtiyacı ve hedefleri farklıdır. Sosyal Medya yönetimine geçmeden önce amacınızı anlamaya çalışır, sonra stratejinizi belirlerim. Stratejinizi belirledikten sonra, Sosyal Medya Hesap Yönetimini aşağıdaki adımları izleyerek yapmayı doğru buluyorum.

PLANLA

Pazar hakkında yeterli bilgi toplanması, hedef kitlenin ve mecraların belirlenerek pazarlama planı ve bütçelerinin oluşturulması, içerik paylaşımlarının zaman planlamasını kapsar.

TASARLA

Hedef kitleye uygun dil ile içeriklerin hazırlanması, ana fikri verecek mesajların belirlenmesi ve görsellerin mecraya özel uyarlanmasını kapsar.

UYGULA

Sosyal Medya içerik paylaşımlarının zaman planına uygun bir şekilde yapılması ve hesapların yönetimini  kapsar. 

ANALİZ ET

Sonuçların düzenli takip edilmesi, raporlanması ve elde edilen verilerin analiz edildikten sonra, iyileşme alanlarının belirlenmesi, sonuçlara göre mevcut planlarının revize edilmesini kapsar.

bottom of page