top of page
Kafadan vuruş

Ulaşmaya çalıştığınız ancak

nereden başlayacağınızı

bilmediğiniz bir hedefiniz mi var?

 PAZARLAMA YÖNETİMİ 

Son zamanlarda en çok konuşulan kavramlardan birisi dijital dönüşüm. Mevcut ürün/hizmetlerini dijital platformlara taşımayan şirketlerin önümüzdeki yıllarda varlığını sürdürmesi gerçekten zor. Ancak, pazarlama dediğimiz kavram sadece dijitalle sınırlandırabileceğimiz kadar dar kapsamda ele alabileceğimiz bir konu değildir.

Pazarlama; ürününüzün ne olduğu ile başlar, hangi müşteri kitlesine, hangi kanallardan, ne tür bir strateji ile satacağınızdan,

hangi tür kampanyaları yapacağınız ve müşteriye nasıl bir satış deneyim süreci yaşatacağınıza kadar

çok geniş ve kapsamlı bir çalışmayı içerir.

Geleneksel Pazarlama ve Dijital Pazarlama ayırımı sadece ürününüzü konumlandıracağınız iletişim veya dağıtım kanallarınızın ayırımı olabilir. Aslında, Pazarlamanın temelleri geleneksel de olsa dijital kanal da olsa aynı;

Müşteriyi anla, ihtiyaçlarını ve isteklerini analiz et, sunacağın ürünü/ hizmeti buna göre dizayn et, müşteriyi harekete geçirecek mesajları bul ve doğru mecralarda iletişimini yap.

Bugünün dünyasında iyi bir Pazarlama Yönetimi, dijital dünyayı bilmek, bu konudaki yenilikleri takip ederek işine adapte etmek, Sosyal Medya ve Reklam Yönetimine hakim olmak, hedef kitleleri doğru belirleyerek ürün ve iletişim stratejilerini belirlemek, müşteriyi merkeze alacak  iyi bir satış deneyimi yaşatmak ve stratejik marka yönetim becerisine sahip olmaktan geçiyor.

 

Bu konulardan sadece birine hakim olmak ya da işinize uygulamak başarılı bir sonuç için maalesef yeterli değildir.

İşinizi yaparken ya da bu alanda dışarıdan destek alacağınız zaman tüm bu konulara hakim birileri ile çalışmaya özen gösterin.

 

Sen de Hemen İletişime Geç,

Ürününle ilgili stratejileri birlikte belirleyelim, detaylı pazarlama planını beraber oluşturalım.

el

Nasıl Marka

Olurum?

Zihninizi Ele geçiren Marka Davranış Yaratır.

Kalbinizi Ele Geçiren Marka ise Bağlılık.

 MARKA YÖNETİMİ 

Marka bir şirketin itibarıdır. Marka sadece isimden ya da bir logodan ibaret değildir. Marka sizin kim olduğunuz, siz yokken sizinle ilgili söylenenlerdir. Birinin sizi bir başkasına tavsiye etmesi, sizin sahip olabileceğiniz en önemli başarı değil midir? 

 

Marka bilinirliğinizi oluşturmak, müşterilerin markanızı tanıdıktan sonra güvenini sağlamak ve en önemlisi sizi hayatlarına alarak sevilen bir marka olmak, müşterilerinizle birlikte yapacağınız uzun bir yolculuktur. Bu yolculukta, verdiğiniz hizmetin kalitesi, müşterinize dokunduğunuz mecralardaki mesajların içeriği ve bütünlüğü, doğru mecralarda markanızın iletişiminin yapılarak markanızın 360 derece yönetimi hafızalarda yer almanız için önemlidir.

 

Markanızı uygun bir şekilde inşaa etmek, doğru konumlandırmak, marka kimliğinizi ve görünürlüğünüzü analiz etmek için sizlere yardımcı oluyorum.

bottom of page