top of page

Beni Biraz Daha Yakından

Tanımak İster misin?

IMG_1673_edited_edited_edited_edited_edi
  • LinkedIn Sosyal Simge

Merhabalar ! Ben Sinem Ör

2000 yılında İstanbul Üniversitesi, İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldum. İlkokuldayken yaz tatillerimde ailemin tekstil fabrikasında çalışırken, çalışma hayatı ile çocukluk dönemimde tanıştım. Üniversiteye geldiğimde Türkiye’nin önde gelen bankalarından Garanti ,Yapı Kredi ve AlternatifBank’ta çalışarak finans sektöründe yer aldım.

İtalyan’ların Türkiye'ye Aria markası ile girmesi ve geleceğin teknoloji sektörüne kayacağına olan inancımla

birlikte, üniversite sonrası telekomünikasyon alanına geçiş yaptım. Müşteri Hizmetlerinde başladığım kariyer yolculuğuma 6 ay sonra

yöneticiliğe terfi ederek, 20'li yaşlarda 35 kişilik ekip yönetim sorumluluğunu üstlendim. 

Üç yıl sonra, Avea'nın "Kurumsal Pazarlama" ekibine geçiş yaparak KOBİ ve Büyük Kurumsal Şirketlerin, Kampanya ve Teklif Yönetimi, Müşteri Kazanımı, Gelir Yönetimi ve Sadakat programları dahil olmak üzere 360 derece Pazarlama aktivitelerini yönettim. 

2007'de Avea'nın Bireysel Pazarlama tarafında, Marka İş Birlikleri, Uluslararası ve Yurtdışı gelirlerinin artırılmasına yönelik çalışmalarla birlikte CRM konularının sorumluluğunu üstlendim.THY ve farklı markalarla yaptığım anlaşmalar sonrası Avea'nın ilk Bağlılık Programlarını devreye aldım.

2010 yılında kulvar değiştirdim ve sıfırdan kurulan Cihaz işinin başına geçtim. Apple, Samsung, Nokia, Huawei, LG, Sony

gibi tüm cihaz markaları ile anlaşarak Avea kanalında cep telefonu satışlarının olmasını, bu markaların ürün tanıtımından satışına, kampanya teklifinden, reklamlarına kadar, cihaz işini 360 derece bütünsel bir yaklaşım ile yönettim. Yine bu dönemde Samsung, Nokia ve Huawei ile ürettiğimiz ortak markalı cep telefonları ile hem Türkiye’de hem de Avrupa'da bir ilke imza atılmasına vesile oldum. Uygun fiyata akıllı cihaz sahibi olmak isteyen müşterilere yönelik, "Avea inTouch" ve "TT175" markalarını yaratarak, 

şirketin akıllı cihaz pazarında önemli bir pay almasını sağladım.

2017 yılına kadar Aria, Avea ve Türk Telekom'da , Satış & Pazarlamanın farklı alanlarında üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra artık bir değişiklik istedim.

Otomotiv ve Taşımacılık sektöründe sırasıyla oto.net ve FlixBus’ta Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmalarıma devam ettim. Oto.net'te; Markalaşma, Dijital ve Geleneksel Kanal Reklam Yönetimi, Dijital Platformlar üzerinden ürün Satışı, Web Sitesi Yönetimi, Kurumsal Kimlik çalışmaları ile birlikte şirketi Start-up'tan kurumsal bir yapıya çevirecek çalışmaları yönettim. Sonrasında

Kamil Koç'ta Dijital transformasyon ve Online pazarlama kanallarının yönetimi, Saha Satış ve yurtdışı şirket birleşme

süreçlerinde yer alarak şirketin FlixBus'a satış ve devir sürecini gerçekleştirdim.

İş hayatında kendimin hep şanslı olduğuna inandım. Hayal bile edemeyeceğim, belki de hiç bir arada göremeyeceğim kadar büyüklükteki Milyon TL'lik bütçelerin sorumluluklarını alarak Pazarlama aktivitelerini ve İletişim bütçelerini yönettim. Ancak şansın yanında çok da çalıştım, "Olmaz, Yapılamaz, Yok Artık" denilen her işi oldurmak için mücadele ettim.

Ve şimdi Pazarlama&Marka yönetimi konusundaki tecrübelerimi, Şirketlere ve Bireylere Danışmanlık Hizmeti vermek için kullanmaya karar verdim.

Senin de şirketin için bu alanda desteğe ihtiyacın varsa, benimle çekinmeden iletişime geç.

bottom of page